druzynablazeja.pl | Podopieczna Fundacji – Katarzyna Bytniewska
17333
post-template-default,single,single-post,postid-17333,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Podopieczna Fundacji – Katarzyna Bytniewska

Dziś do naszych podopiecznych dołączyła Katarzyna Bytniewska. Ma 36lat, jest szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci: 6️-letniej Tosi i 11-letniego Kuby

Jej życie zawsze toczyło się wokół rodziny i pracy która jest dla niej jednocześnie pasją. Kasia jest pracownikiem socjalnym i od ZAAWSZE POMAGAŁA potrzebującym. Teraz sama potrzebuje pilnej pomocy oraz wsparcia.

We wrześniu zeszłego roku jej życie z dnia na dzień legło w gruzach. Po miesiącach chodzenia od lekarza do lekarza okazało się że ma RAKA JAJNIKA w IV stadium zaawansowania z przerzutami do żołądka, wątroby, węzłów chłonnych w tym węzła nadobojczykowego. Od wielu lat w ramach profilaktyki regularnie raz do roku miał robiony komplet badań, niestety Kasia nie miała szczęścia, profilaktyka zawiodła.

W październiku przeszła poważną operację, całkowitą laparotomię – radykalne usunięcie macicy z przydatkami, wycięcie sieci większej i licznych węzłów chłonnych. Od grudnia przyjmuje chemioterapię, obecnie jestem po 4 z 6 cyklu (karboplatyna + paklitaksel + program lekowy AVASTIN).

Niestety w badaniach genetycznych wyszło że jestem nosicielem mutacji genu BRCA1, który odpowiada za raka jajnika i raka piersi.

Obecnie czeka na wizytę u lekarza genetyka w celu dalszego leczenia, prawdopodobnie czeka ją operacja profilaktyczna usunięcia piersi.

Po zakończonej chemioterapii kończy program leczenia Avastinem, i prawdopodobnie przejdzie na inny program leczenia Olaparibem. Jednak wskazane jest kontynuowanie przyjmowania Avastinu, niestety już we własnym zakresie. Powinna przyjąć 12 wlewów tego leku co 3 tygodnie. Koszt jednej dawki to ok. 2000 złotych plus koszty wizyty lekarskie, badań i podłączenia leku co daje koszt ok 3000 złotych co 3 tygodnie

PILNIE PROSIMY O POMOC DLA KASI

Indywidualny numer rachunku bankowego Kasi:
(przelewy złotówkowe i walutowe – krajowe i zagraniczne)
Santander Bank Polska S.A
96 1090 2590 0000 0001 4783 9170
Fundacja #DrużynaBłażeja,
ul. Ejsmonda 48 a, 05-420 Józefów

w tytule przelewu należy wpisać:
„Bytniewska Katarzyna – darowizna na poprawę i ochronę zdrowia”

Dane do rozliczenia 1%:
KRS: 0000718273

W celu szczegółowym należy wpisać: Bytniewska Katarzyna

Bytniewska Katarzyna