druzynablazeja.pl | Górski Teodor
15869
post-template-default,single,single-post,postid-15869,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Górski Teodor

Rok urodzenia: 2015

Wola Ducka, woj. mazowieckie

Schorzenie: Zbytnia ruchliwość stawów biodrowych

Indywidualny numer rachunku bankowego Teosia:
(przelewy złotówkowe i walutowe – krajowe i zagraniczne)
Santander Bank Polska S.A
86 1090 1753 0000 0001 3749 2262
Fundacja #DrużynaBłażeja
ul. Ejsmonda 48 a, 05-420 Józefów

W tytule należy wpisać:
„Teodor Górski – darowizna na poprawę i ochronę zdrowia”

Dane do rozliczenia 1,5%:

KRS: 0000718273
W celu szczegółowym należy wpisać: Górski Teodor 

Teoś przyszedł na świat o kilka tygodni za wcześnie, ze skróconymi nóżkami i rączkami. Stwierdzono u niego także wiotkość mięśni oraz duży niedobór wzrostu. Przeszedł dwie operacje nóżek w Polsce, jednak nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów. Lekarze stwierdzili, że możliwości leczenia w Polsce się wyczerpały a Teo i tak chodzić nie będzie. Świat się zawalił…. Nadzieję na odzyskanie sprawności przyniosła dopiero konsultacja w Paley Institute u dr Davida Feldmana. Lekarz podjął się leczenia Teodora, a to zadanie nie łatwe dlatego że choroba z jaką się urodził jest ultra rzadka – Zespół Desbuquois. Na świecie zostało udokumentowanych tylko 35 przypadków a w Polsce jeden i to właśnie Teo. Od urodzenia Teoś przeszedł już 12 operacji z czego większość  w Stanach Zjednoczonych, dzięki którym obecnie może stawiać swoje pierwsze samodzielne kroki. Po latach leczenia, niezliczonych godzinach rehabilitacji, godzinach płaczu i niemocy wreszcie nadeszły rezultaty i uśmiech na twarzy– Teodor CHODZI! Mając już 7 lat w kwietniu 2022 roku zaczyna chodzić sam bez chodzika, ortez i lasek!

Obecnie Teodor jest uczniem pierwszej klasy szkoły podstawowej. Chodzi do klasy integracyjnej, ale tylko on jest niepełnosprawny ruchowo. Ma 80 cm wzrostu i  sięga kolegom do pasa. Cały czas potrzebuje pomocy osób drugich w czynnościach samoobsługowych i podczas przemieszczania się. Jednak jego rozwój intelektualny nie odbiega od normy czyta, liczy,  pisze, rysuje  a co ważne uwielbia spędzać czas w szkole z rówieśnikami. Czuje się akceptowany i szczęśliwy.

Choroby Teosia nie da się wyleczyć, jedyne co  można zrobić to dbać o utrzymanie dobrej kondycji i poprawianie jakości życia. Do tego konieczna jest regularna rehabilitacja, konsultacje lekarskie z wielu dziedzin, odpowiedni dobór sprzętu a także niwelowanie wszelkich barier architektonicznych tak, aby był jak najbardziej samodzielny.
Na wszystko potrzebne są środki finansowe. Dlatego jeśli możesz to pomóż.

Dzięki Tobie na twarzy Teosia pojawia się uśmiech a nie grymas cierpienia!