druzynablazeja.pl | Podopieczna Fundacji – Iwona Wścieklicka
38
post-template-default,single,single-post,postid-38,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Podopieczna Fundacji – Iwona Wścieklicka

Historia choroby mieszkanki Otwocka, jej możliwość powrotu do pełnego zdrowia oraz walka jej ukochanych dzieci, poruszyła nasze serca.

Poznajcie historię naszej podopiecznej Iwonki, przebywającej w śpiączce;

4 czerwca 2018 roku, nasza Mama trafiła do szpitala z bólem brzucha oraz z podejrzeniem krwawienia w układzie pokarmowym. Nikt z nas nie spodziewał się, że to co spotkało Iwonkę później skończy się tak tragicznie.
W wyniku leczenia, Mama została zakwalifikowana do operacji recesji części żołądka – na szczęście skutecznej. Niestety z powodu słabej odporności Mama zaraziła się w szpitalu sepsą czego następstwem był wstrząs septyczny i niewydolność wielonarządowa. Lekarz oświadczył nam, że Mama może nie przeżyć weekendu i żebyśmy byli gotowi na najgorsze. Był to dla nas wielki wstrząs, że możemy stracić nasza ukochana Mamę która 7 grudnia obchodziła swoje 51 urodziny. Dzięki wierze i modlitwie Mama wygrała walkę o życie.

W dalszej części leczenia Mama była niewydolna oddechowo i lekarze podjęli się operacji wytworzenia tracheotomii, w jej trakcie Mama zatrzymała się krążeniowo i w wyniku niedotlenienia ma uszkodzony układ nerwowy. Tomografia badania głowy nie wykazała zmian, natomiast neurolodzy twierdzą, że nie da się nic już z tym zrobić i Mama będzie do końca życia w stanie wegetatywnym. Oczywiście nie pogodziliśmy się z ich stwierdzeniem i w poszukiwaniu neurorehabilitacji dla Mamy trafiliśmy na światowej sławy prof. Jana Talara, który słynie z dużej skuteczności wybudzania ludzi ze śpiączki pourazowej. Po konsultacji profesor jako jedyny dał nam nadzieje i powiedział, że dzięki odpowiedniej stymulacji mózgu i intensywnej rehabilitacji Mama jak najbardziej może powrócić do zdrowia. Niestety koszt leczenia Mamy w prywatnej klinice jest ogromny i wynosi 17 tyś miesięcznie. Taka neurorehabilitacja może trwać nawet kilka miesięcy, dlatego zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie i pomoc w zrealizowaniu naszego marzenia jakim jest powrót naszej kochanej Mamy do zdrowia.

Córka Wioletta i Syn Kamil

Indywidualny numer rachunku bankowego Iwony:
Santander Bank Polska S.A
23 1090 1753 0000 0001 3749 2329
Fundacja #DrużynaBłażeja
ul. Ejsmonda 48 a, 05-420 Józefów

w tytule należy wpisać:
„Iwona Wścieklicka – darowizna na poprawę i ochronę zdrowia”