druzynablazeja.pl | Podopieczny Fundacji – Zbigniew Marchlewicz
16606
post-template-default,single,single-post,postid-16606,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Podopieczny Fundacji – Zbigniew Marchlewicz

W dniu dzisiejszym naszym podopiecznym został rodowity otwocczanin – Zbigniew Marchlewicz.

Rodzina Marchlewiczów zapisała się w pamięci i historii otwocczan. Bronisław Marchlewicz od 1937 r. był kierownikiem komisariatu policji w Otwocku. Jest jednym z nielicznych polskich policjantów odznaczonych medalem i tytułem „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata”, nadawanym osobom, które narażały własne życie, ratując Żydów prześladowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej. Po wojnie trafił do stalinowskiego więzienia. Mieszkańcy Otwocka zebrali wówczas kilka tysięcy podpisów pod apelem o uwolnienie go z więzienia.
Dziś pomocy potrzebuje jego syn – Zbigniew Marchlewicz. Ten szlachetny i dobry człowiek mieszkał samotnie.

Załamanie zdrowia przyszło nagle. Zaczęło się od tego, że przewrócił się na ulicy. Dzisiaj nie jest w stanie chodzić i samodzielnie korzystać z toalety.Dzięki życzliwości wielu mieszkańców Otwocka, udało się zapewnić kilku miesięczny pobyt Pana Zbigniewa w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym przy Szpitalu Powiatowym w Otwocku. Niestety dalsze koszty pobytu przewyższają możliwości Pana Zbigniewa. !!!

Zebrane środki finansowe przez naszą Fundację, zostaną w całości wykorzystane na dalszy pobyt Pana Zbigniewa w Zakładzie.
Oto właściwy przykład do przytoczenia i zapamiętania – „Dobro zawsze zatacza koło i powraca”.

Indywidualny numer rachunku bankowego Pana Zbigniewa:
(przelewy złotówkowe i walutowe – krajowe i zagraniczne)
Santander Bank Polska S.A
69 1090 2590 0000 0001 4425 8416
Fundacja #DrużynaBłażeja,
ul. Ejsmonda 48 a, 05-420 Józefów
W tytule przelewu należy wpisać:
„Zbigniew Marchlewicz – darowizna na poprawę i ochronę zdrowia”