druzynablazeja.pl | Podopieczny Fundacji – Ignacy Strzeszewski
17356
post-template-default,single,single-post,postid-17356,single-format-standard,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Podopieczny Fundacji – Ignacy Strzeszewski

Poznajcie NASZEGO NOWEGO PODOPIECZNEGO – Ignasia. Urodzony siłami natury w prawie 38 tygodniu ciąży w pewną mroźną niedzielę 17 stycznia. Cała ciąża przebiegała prawidłowo, nie było mdłości, nie było zwrotów głowy i nic nie wskazywało na to, że dziecko będzie miało #zespółDowna.

Ignacy dostał 1️0 punktów w skali Apgar. W pierwszej dobie po porodzie okazało się, że dziecko nie reaguje do końca prawidłowo, tak jak powinno. W badaniu fizykalnym wykazywał cechy #trisomia21, miał obniżone napięcie mięśniowe, wiotkie stawy biodrowe, stopy ułożeniowe, jądra wędrujące. Dodatkowo do 3️ doby życia miał problemy z termoregulacją i wahania glikemii, co powodowało przedłużenie pobytu w szpitalu.

Z powodu podejrzeń w kierunku #trisomiachromosomu21 dodatkowo zostało wykonane echo serca w 3️  dobie życia, które, niestety potwierdziło obawy lekarzy o wadzie serduszka.

Ignacego nie ominęła też żółtaczka, jedną dobę był poddany fototerapii. Do domu wyszedł w stanie ogólnym dobrym po tygodniu, ze wskazaniem kontroli kardiologicznej.

Kontrola kardiologiczna potwierdziła wcześniejsze podejrzenia: wrodzona wada serca, ubytek przegrody międzykomorowej.

W wieku 6️ tygodni Ignaś poddany został hospitalizacji w celu ustalenia dokładnego ubytku w serduszku i zakwalifikowaniu do zabiegu. Ponieważ zaczynało dochodzić do niewydolności serduszka, podjęto decyzję o przeprowadzeniu zabiegu jak najszybciej, do ukończenia przez dziecko 3️-go miesiąca życia

Operacja na otwartym serduszku odbyła się w maju w 2021 roku. Mimo sukcesu kardiochirurgów po operacji wdało się zapalenie płuc w 3️ dobie po operacji (niedodma płuca prawego).

Po kontroli przeprowadzonej po kilku miesiącach od operacji odetchnęliśmy z ulgą. Ale Ignaś nadal jest objęty opieką kardiologiczną i musi brać leki wspomagające odbudowę serduszka. W tej chwili Ignacy czeka też na operację jąder.

Ignaś, ze względu na zespół Downa boryka się z obniżonym napięciem mięśniowym, dlatego musi być poddany fizjoterapii ruchowej długoterminowej w pierwszej kolejności, ale również musi brać udział w terapii z logopedą, terapii SI a w późniejszym czasie, zajęciach z pedagogiem i psychologiem.

Ignacy jest bardzo pogodnym, wesołym i ciągle roześmianym dzieckiem. Tym swoim bezzębnym uśmiechem (chociaż ma 2 ząbki na dolnym dziąśle) potrafi „zapalić” słońce nawet w bardzo pochmurny dzień, zawsze poprawia humor swoim bliskim.

Indywidualny numer rachunku bankowego Ignacego:
(przelewy krajowe i zagraniczne)
Santander Bank Polska S.A
61 1090 2590 0000 0001 4736 2075
Fundacja #DrużynaBłażeja
ul. Ejsmonda 48 a, 05-420 Józefów

w tytule należy wpisać:
„Strzeszewski Ignacy – darowizna na poprawę i ochronę zdrowia”

Dane do rozliczenia 1%:
KRS: 0000718273

W celu szczegółowym należy wpisać: Strzeszewski Ignacy